Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

VADEMECUM MOCOWANIA ŁADUNKÓW Drukuj Email
05.05.2008.
2008_04_vademecummocowania.jpegNowe wydawnictwo

 

Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych.

Podzielono ja na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowano najważniejsze zasady mocowania oraz doboru środków mocujących i zasady kontroli mocowań ładunków przez służb y kontrolne w Polsce. Po raz pierwszy zostały w niej zmieszczone informacje i wskazówki zwiane z ułożeniem ładunku na pojeździe. Opracowane przykłady obejmują pojazdy takich marek jak Renault, Volvo oraz Iveco. Część druga, została pomyślana jako podręcznik szkoleniowy dla kierowców oraz osób zaangażowanych w operacie transportowe. Część ta obejmuje przykłady mocowania wraz z wyliczeniami kontenerów, ładunków spaletyzownych, opakowań, pojazdów i maszyn , towarów niebezpiecznych, butli, drewna długiego  oraz – co też jest nowością - zwierząt zgodnie z najnowszymi regulacjami. W załącznikach zamieszczone zostały tabele przeliczeniowe pozwalające na dobór środków mocujących w metodzie poprzecznego opasania oraz przy mocowaniu odciągami a także normy graniczne w zakresie wymiarów dla wykonujących przewozy w Polsce i krajach sąsiednich.

Uwaga! Pozycja ukazuje się w dwóch wersjach językowych po polsku i po rosyjsku.

Oferta specjalna – dla ośrodków szkolenie, które będą korzystać z wydawnictwa w procesie szkolenia kierowców przewidziano możliwość nieodpłatnego pozyskania prezentacji multimedialnej z treści książki.

Dane techniczne

Format B5

Stron 100

Termin wydania – maj/czerwiec br

 partnerzy_publikacji.jpg

 
Złoty Pas 2008 Drukuj Email
05.05.2008.

Tegoroczna edycja konkursu oceny pasów mocujących „ZŁOTY PAS 2008” zakończyła się przyznaniem nagrody głównej – symbolicznego „Złotego Pasa” dla pasa „pięciotonowego” oraz dwóch wyróżnień dla pasów „czterotonowych”. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 9 czerwca br. podczas targów LC TRANSPORTIA w Poznaniu o godzinie 12:00 w Sali A w pawilonie 14A.

Dotychczas patronat nad badaniem objęli:

"Spedycja Transport Logistyka"

„Truck&Busieness”

„Transport i Spedycja”

Oraz:

www.mocowanie.pl

 
R E A C H - Rozporządzenia wykonawcze! Drukuj Email
20.04.2008.

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE L 107 z 17.4.2008, s. 6) opublikowane zostało rozporządzenie Komisji (WE) nr 340/2008 z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie opłat i należności wnoszonych na rzecz Europejskiej Agencji Chemikaliów na mocy rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH). Tekst rozporządzenia znajdą Państwo w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (http://eurlex.europa.eu/JOHtml.do?uri=OJ%3AL%3A2008%3A107%3ASOM%3APL%3AHTML).

 
Nowa Usługa Aktywny monitoring przepisów! Drukuj Email
20.04.2008.

W odpowiedzi na Państwa pytania proponujemy nową usługę. Jest nią:

AKTYWNY MONITORING PRZEPISÓW!

Po zawarciu umowy będziecie Państwo na bieżąco informowani o zmianach przepisów w zakresie BHP, ochrony środowiska, prawodawstwa chemicznego, kart charakterystyki oraz prawodawstwa związanego z transportem towarów niebezpiecznych (w tym ADR i RID).

Co Państwo uzyskujecie:    

Na bieżąco będziemy informować Was o zmianach w przepisach oraz o tym, co te zmiany powodują w Waszej praktyce. W ramach usługi będziemy dokonywać przeglądów kart charakterystyki.

Zapraszamy do współpracy – Jeśli jesteście Państwo prosimy o mail ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub telefon 0 607 268 497.

 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 385 - 396 z 424

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS