Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Mamy już podstawę prawną dla oceny, czy ładunki zostały zamocowane prawidłowo! Drukuj Email
21.01.2009.

W znowelizowanej wersji umowy ADR 2009 po raz pierwszy uzupełniono przepis 7.5.7.1
Obecnie otrzymuje on brzmienie:
7.5.7.1     
W razie potrzeby, pojazd i kontener powinny być wyposażone w elementy ułatwiające mocowanie towarów niebezpiecznych i manipulowanie nimi. Sztuki przesyłki zawierające materiały niebezpieczne lub nieopakowane przedmioty niebezpieczne powinny być umocowane przy użyciu odpowiednich urządzeń (np. pasów spinających, burt przesuwanych lub przegród nastawnych), umożliwiających ich unieruchomienie w pojeździe lub w kontenerze w sposób zapobiegający takiemu ich przemieszczaniu podczas przewozu, które mogłoby spowodować zmianę orientacji sztuk przesyłki lub ich uszkodzenie. Jeżeli towary niebezpieczne przewożone są razem z innymi towarami (np. z ciężkimi maszynami lub skrzyniami), to wszystkie te towary powinny być tak umocowane lub zapakowane w pojeździe lub w kontenerze, aby zapobiec uwolnieniu się towarów niebezpiecznych. Przemieszczaniu sztuk przesyłki można również zapobiec poprzez wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni pomiędzy nimi przy użyciu przekładek lub poprzez blokowanie i usztywnianie sztuk przesyłki. W przypadku użycia elementów spinających, np. opasek lub pasów, należy unikać ich nadmiernego napinania, które mogłoby spowodować uszkodzenie lub deformację sztuki przesyłki1).

Na zakończenie dodano komentarz:

1)   Wytyczne dla załadunku towarów niebezpiecznych mogą być przyjęte za dokumentem opublikowanym przez Komisje Europejską: „European Best Practice Guidelines on Cargo Securing for Road Transport”. Dalsze wytyczne są udostępniane do używania przez właściwą władzę i stowarzyszenia zawodowe.

 

Dokumenty wspomniane powyżej można pobrać przez naszą stronę www.mocowanie.pl .


Data dodania: 2009-01-21

 
ADR 2009! Za stosowanie ADR 2009 nie można być w Polsce ukaranym! Drukuj Email
20.01.2009.

W dniu 20 stycznia br. otrzymaliśmy odpowiedź na zapytanie prasowe skierowane do GITD w Warszawie w sprawie sankcjonowania przewoźników, gdy przed opublikowaniem oświadczenia rządowego o przyjęciu ADR 2009 będą stosować oni nowe przepisy. W piśmie jasno stwierdzono: „wydaje się właściwym stwierdzenie, iż wykonywanie przewozów drogowych towarów niebezpiecznych na zasadach określonych w umowie ADR 2009 jeszcze przed oficjalną publikacją oświadczenia rządowego o wejściu w życie przedmiotowych zmian, nie może skutkować nakładaniem kar pieniężnych z tego tytułu (…)”. Sygnatura pisma BPO-023-02/2009-28-19.

Tradycyjnie, klienci naszych usług oraz prenumeratorze kwartalnika „Towary Niebezpieczne” otrzymają kopię pisma po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania.

Redakcja Towary Niebezpieczne.pl

Zapraszamy do kontaktu z nami!

 
Przedsiębiorcy Górą! Wygrana sprawa w NSA dotycząca praktyk TDT oraz ITD! Drukuj Email
15.01.2009.

W dniu 25 listopada 2008 r w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie skargi złożonej przez firmę X na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z 30 listopada 2007 r. w przedmiocie kary pieniężnej za brak oryginału świadectwa dopuszczenia pojazdów (cysterny) w związku ze złożeniem go do TDT w celu przedłużenia. W trakcie wykonywania kontroli w dniu 20 lutego 2007 r okazano kserokopię dokumentu ważnego do dnia 3 marca 2007 r. Uzasadnienie wyroku ma aż 16 stron ale cytujemy jedno z najważniejszych zdań uzasadnia:

„w ocenie Sądu pozbawione w istocie podstaw prawnych, lecz wykonane przez przedsiębiorcę żądanie przekazania organowi TDT oryginału świadectwa (…) usprawiedliwia posługiwanie się przez przedsiębiorące kopia tego świadectwa”.

Uzasadnienie wyroku ma aż 16 stron. Sprawę dokładniej omówimy w marcowym wydaniu naszego kwartalnika „Towary Niebezpieczne”

Osoby zainteresowane tematem lub mające podobne problemy zapraszamy do kontaktu z redakcją (mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )

Data dodania: 2009-01-15

 
Uwaga Zmiany w przepisach BHP Drukuj Email
12.01.2009.

„Nowe” obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej nakładają na pracodawców zmiany Kodeksu pracy wchodzące w życie w dniu 18 stycznia 2009 r. Pozwoliliśmy sobie owo „nowe” ująć w cudzysłów, gdyż obowiązki w zakresie ochrony ppoż. i pierwszej pomocy obowiązują już kilka lat.  Uregulowano je w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Niewątpliwą nowością jest możliwość nałożenie sankcji (do 30 000 zł).  Dokładne omówienie poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Data dodania: 2009-01-12

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 372 z 424

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS