Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

DGSA - możesz uzyskać ten tytuł! Drukuj Email
15.07.2014.
Dużymi krokami zbliża się kolejny termin szkolenia i egzaminu dla doradców do spraw bezpieczeństwa operacji transportowych towarów niebezpiecznych (DGSA) w Wiedniu. Zdawalność od roku 2012 utrzymuje się na niezmiennym poziomie 100%, a jego koszty porównywalne są z kosztami szkolenia i egzaminu w kraju! 

Miło na poinformować, że do końca lipca oferujemy pierwszym 5 osobom, które zgłoszą się na kurs organizowany w terminie 2-5 września w Wiedniu rabat w wysokości 15%!

Nie męcz się z TDT, uzyskaj upranienia uznawane w Polsce w scenerii wiedeńskich zabytków!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt pod numerem 601 868 646.
 
Ogłoszenie Drukuj Email
04.07.2014.
Wydawnictwo emerpress poszukuje na płatne praktyki studentów germanistyki z dobrą znajomością języka niemieckiego lub / i angielskiego. Zaintersownych prosimy o kontakt tel. 607 268 497.

 
Ograniczenia wakacyjne Drukuj Email
02.07.2014.

W związku z okresem wakacyjnym pragniemy przypomnieć, że przepisy wprowadzające okresowe ograniczenia oraz zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów

 nie mają zastosowania do przewozu towarów niebezpiecznych  w ilościach, dla których wymagane jest oznakowanie pojazdu tablicami ostrzegawczymi barwy pomarańczowej zgodnie z w obwieszczeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 23 kwietnia 2013 r. (Dz.U. 2013 poz, 839) w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach punkt 3 /k. 

 
Naciski na osie - zmiana prawa Drukuj Email
02.07.2014.

Stowarzyszenie na rzecz bezpieczeństwa Operacji transportowych ETOS wraz z redakcją kwartalnika Towary niebezpieczne od przeszło roku wspiera przewoźników ukaranych za przeważenia pojazdów na drogach o dopuszczalnym nacisku niższym niż 11,5 tony. W ramach prac złożona została skarga do Komisji Europejskiej, w której przyznano rację przewoźnikom. Sprawa jest rozwojowa. W ostatnim czasie w wyniku kolejnego zapytania Ministerstwo poinformowało o rozpoczęciu prac nad zmianą polskiego prawa.


Zacytujmy ostatnią odpowiedź:

Odpowiadając na pytania z 17 czerwca 2014 r. informujemy, że 16 czerwca 2014 r. do konsultacji publicznych oraz uzgodnień zewnętrznych skierowany został projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju zmieniający rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Podstawowym celem nowelizacji jest aktualizacja zapisów, co ułatwi zastosowanie nowoczesnych rozwiązań projektowych. Nowelizowane przepisy określają dopuszczalne naciski osi napędowej pojazdu, które stanowią podstawę w projektowaniu konstrukcji jezdni. W związku z dynamicznym wzrostem obciążeń pojazdów, a także zmieniającą się strukturą rodzajową i ilościową ruchu istnieje potrzeba zwiększenia elastyczności w wyborze konstrukcji nawierzchni pod względem dopuszczalnych nacisków osi.

Projekt jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Legislacji pod adresem

http://legislacja.rcl.gov.pl/.

Więcej w TSL Manager (www.tsl-manager.pl)

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 132 z 416

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2017 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS