Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

TSL-Manager zeszyt 1 z 2015 roku Drukuj Email
23.05.2015.
Nowe wydanie TSL-Manager

Rozpoczęliśmy rok 2015 rozbiegiem. Jako redakcja postanowiliśmy zaangażować się w absolutnie unikalne wydarzenie na skalę polską w operacjach transportowych - 40-lecie ADR w Polsce. Na ten event zapraszamy serdecznie już w czerwcu 2015 r. W numerze zachęcamy do zapoznania się z dalszym cięgiem informacji na temat przewozów lotniczych baterii i w dziale Prawo w Transporcie koniecznie należy zatrzymać się przy artykule o zmianach prawnych w przewozach na terenie Niemiec.

Godny przeczytania jest również artykuł na temat zwiększającego się eksportu u naszego zachodniego sąsiada oraz ogromnych sukcesów, jakie odnosi Port w Hamburgu, gdzie m.in. polscy przewoźnicy wysyłają i odbierają swoje towary.

Jak zawsze branża ADR pozostaje naszym konikiem, stąd przedstawiamy szczegółowe zmiany proponowane na forum ADR w Bernie i propozycje stowarzyszenia ETOS odnośnie stanowiska jakie zgłaszamy.

Najważniejszym jednak w tym wydaniu jest artykuł poświęcony historii ADR - napisany w sposób przewrotny, zmuszający do myślenia i krytycznego spojrzenia na naszą historię - jest to zdecydowanie obowiązkowa lektura dla każdego. Dlatego też zachęcamy do czytania tego i kolejnych numerów TSL Manager.

Czytaj
 
Doradca - możliwość zdobycia uprawnień Drukuj Email
11.05.2015.
Limitowana oferta specjalna!
Dużymi krokami zbliża się termin przyjmowania zgłoszeń dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia doradcze w zakresie ADR i RID w Wiedniu w czerwcu. Miło nam poinformować, że wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia w dniach 12-15 maja otrzymają rabat w wysokości 10%!
Serdecznie zapraszamy! Informacje pod numerem tel: 601868646 lub mailem  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Certyfikaty IPO - możliwość zwrotu nielegalnie pobranych wynagrodzeń Drukuj Email
11.05.2015.
Certyfikat klasyfikacyjny wydany przez IPO powinien kosztować 17 zł!
Dortychczas organ ten, za swoje usługi pobierał wynagrodzenie w kwocie powyzej 2 000 zł.
Uzyskaliśmy wiażącą interpretację potwierdzająca nieprawidłowość praktyki IPO w zakresie wystawiania certyfikatów klasyfikacyjnych, które powinny być obłożone opłatą skarbową w kwocie 17 zł a nie wynagrodzeniem.
Istnieje zatem możliwośc odzyskania wypłaconych nienelzęnie świadczeń za okres ostatnich 5 (pięciu) za wystawienie certyfikatu klasyfikacyjnego. 
W przypadku zainteresowania proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Marek Różycki tel. 607 268 497

 
Naciski na osie - Polska praktyka niezgodna z prawem! Drukuj Email
29.04.2015.

Komisja Europejska przychyliła się do stanowiska reprezentowanego przez Stowarzyszenie ETOS odnośnie bezprawności działań służb kontrolnych nakładających kary za naciski na osie większe niż dopuszczalne na danej drodze ale niższe niż 11,5 tony. Przeciwko Polsce został skierowany formalny wniosek. Jest to pierwszy krok w formalnym postępowaniu przeciwko państwom członkowskim. Potwierdziło się  zatem, iż środki unijne  wydawane na infrastrukturę mogły być wydane niezgodnie z celami stawianymi przez Unię! Jest to tez potwierdzenie, iż Polska nie dotrzymała postanowień traktatu akcesyjnego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 120 z 438

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS