Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Towary Niebezpieczne w roku 2007 Drukuj Email
01.02.2008.

W dniu 31 stycznia 2008 r upłynął termin składania sprawozdań z działalności przedsiębiorców w zakresie towarów niebezpiecznych, które zostały przewiezione oraz załadowane i rozładowane w transporcie drogowym oraz kolejowym. Tradycyjnie jak co roku postaramy się w marcowym wydaniu naszego kwartalnika przedstawić podsumowanie statystyczne wykazujące zarówno ilości złożonych sprawozdań jak i uzyskane dane o najczęściej przewożonych towarach oraz ogólnie o ilości przetransportowanych towarów niebezpiecznych.

 
Gdzie złożyć sprawozdanie roczne? Drukuj Email
05.01.2008.

Przedsiębiorcy zaangażowani w operacie transportowe towarów niebezpiecznych są zobowiązani do dnia 31 stycznia każdego roku złożyć za rok poprzedni sprawozdanie roczne do właściwego urzędu. Mamy na myśli:

- w przypadku transportów kolejowych – do Prezesa UTK

- w przypadku transportów drogowych (ADR) – do wojewody właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorstwa. W związku z licznymi pytaniami załączamy listę adresową (prószę rozwinąć informacje).

Sporządzenie sprawozdania jest obowiązkiem doradcy! Jeśli nie macie Państwo jeszcze doradcy prosimy o kontakt!

Czytaj
 
Trzy razy bezpieczeństwo na drogach Drukuj Email
03.01.2008.
Inicjatywy dla kierowców i praktyków transportu

Jeszcze w styczniu 2008 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Orlen Bezpieczne Drogi”. O dofinansowanie z łącznej puli 500 tys. zł rywalizuje 250 projektów, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Redakcja kwartalnika „Towary Niebezpieczne” zgłosiła trzy inicjatywy – dwie związane z transportem drogowym: Akademia Właściwego Mocowania Ładunków wraz z  Interaktywnym Serwisem Mocowania Ładunków (Mocowanie.pl) i Instrukcje Pisemne Kierowcy oraz jeden projekt, który ma zainteresować każdego posiadacza samochodu – „Niebezpieczne Skrzyżowania”.

Czytaj
 
Koniec roku - przypominamy o obowiązkach! Drukuj Email
01.12.2007.
Przed końcem  2007 roku przypominamy o obowiązkach sprawozdawczych.

Wszyscy, zajmujący się operacjami transportowymi towarów niebezpiecznych drogą (ADR) lub koleją (RID) są zobowiązani w terminie do 31 stycznia 2008 r złożyć przygotowane przez doradcę sprawozdanie na ręce wojewody (ADR) lub Prezesa UTK (RID)  z ilości towarów niebezpiecznych podlegających operacjom załadunku, rozładunku lub przewozu w roku 2007.

Tradycyjnie jak co roku możemy pomóc Wam w wypełnieniu tego obowiązku.

Pamiętajmy!

Od 2006 r nie złożenie sprawozdania lub jego nieterminowe złożenie to kara w kwocie 5 000 zł!

Druk dla Naszych klientów służący przekazaniu danych prześlemy mailem.

W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy telefon 0 607 268 497 lub mai: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Nasza Inicjatywa w Zakresie Bezpieczeństwa Drukuj Email
18.11.2007.

Akademia Właściwego Mocowania - Bezpieczeństwo poprzez mocowanie ładunków

Inicjatywa zgłoszona do Konkursu Inicjatyw "BEZPIECZNE DROGI", realizowanego w ramach programu "ORLEN. Bezpieczne drogi".

Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie wagi właściwego zamocowania ładunków poprzez szkolenia, wydawnictwa i Internet. Adresatem działań są uczestnicy ruchu drogowego.

Prosimy o poparcie naszej inicjatywy! Zagłosujcie na nas!

Zapraszamy na stronę:
http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/inicjatywa794

 

Czytaj
 
Nowe Wydawnictwo Wykaz Towarów Niebezpiecznych. Skorowidz Alfabetyczny. ADR 2007-2009. Niezbędnik P Drukuj Email
21.10.2007.

2007_10_adr_tom_iii.jpg
Odpowiadając na liczne pytania przygotowaliśmy dla Was nową pomoc w codziennej pracy. Informujemy, że już za parę dni będzie odstępny kolejny tom naszego poradnika dla praktyków. Celem trzeciej części naszego wydawnictwa jest zgromadzenie informacji niezbędnych dla użytkowników towarów niebezpiecznych w formie tabelarycznej.
Tabela – zwana potocznie tabelą A – została zmodyfikowana dla potrzeb użytkowników transportu towarów niebezpiecznych.

Mamy nadzieje że posłuży ona:
- ośrodkom szkolenia – do kształcenia Kierców,
- spedytorom – do sprawdzania nazw i wymagań,
- kierowcom – jako pomoc w codziennej praktyce.

UWAGA!
Po raz pierwszy zestawiamy w  niej nie tylko nazwy w różnych językach (angielski, niemiecki, rosyjski) ale także nazwy oficjalne występujące w umowach ADR i RID. Broszura pokazuje także różnice w nazwach, które przypadku transportu kombinowanego mogą powodować sankcje za błędnie wystawione dokumenty.
W tabeli zawarte zostały także dane o wymaganym oznaczeniu i przepisy szczególne pozwalające podejmować właściwe decyzje kierowcy oraz załadowcy towarów niebezpiecznych. Mamy nadzieje, że broszura będzie doskonałym uzupełnieniem pierwszych tomów poświęconych:
- TOM I – wiedzy ogólnej w zakresie przemieszczania towarów niebezpiecznych,
- TOM II – wiedzy specjalistycznej i szczegółowej.

Zapraszamy do składania zamówień. 
Stron 356. Format B5.

 

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 407 - 420 z 431

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS